HRACÍ SYSTÉM: 8 základních skupin
  A, B, C, D,
  E, F, G, H,
  po 4 týmech.
  Ze skupiny postoupí  první dva týmy a vzniknou dvě skupiny I a J sloučením A, B, C, D a E, F, G, H podle umístění a kritérií . Pak už jen vyřazovací zápasy I1 x J8 ......čtvrtfinále, semifinále, zápas o třetí místo se nehraje – je dělené třetí místo a potom finále.

PRAVIDLA V KOSTCE:

Futsal, hřiště 38x18, parkety
  1 x 12 minut (3 minuty mezi zápasy), první vyrazovací   zápasy 12 minut Osmifinále a Čtvrtfinále 13 minut,   semifinále 15 minut, finále 15 minut, časomíra se   nezastavuje, jen ve vyjímečných případech. Při standartní situaci těsně před koncem, pokud již vyprší   čas, se nerozehrává.
  Tým musí k zápasu nastoupit v čas, jinak bude zápas kontumován a to výsledkem 6:0 pro soupeře. Časy začátků zápasů jsou orientační, každý tým si musí hlídat po kom hraje.

Počet hráčů:  4+1

Výstroj:  Jednotné dresy (mimo brankáře), sálovky, botasky. Jiná obuv je zakázána

Střídání:  hokejovým systémem, vždy u půlící čáry, výměna brankáře při hře powerplay lze uskutečnit jen tehdy, když je míč mimo hru.

Žlutá karta:  hráč týmu dostane žlutou kartu za opakované tvrdé fauly. Po obdržení žluté karty hráč tým oslabí na 2 minuty a to i v případě obdržení gólu.

Vyloučení:   Po obdržení červené karty hráč nesmí nastoupit v následujícím zápase, od chvíle vyloučení oslabí tým na 3 minuty a to i v případě obdržení gólu.
   Při vzájemném vyloučení se počet hráčů nemění.
   Minimální počet hráčů je 3 (2+1)

Skluz:    Posuzován jako faul
Skluz – pohyb hráče vpřed či do strany za účelem zabránit či omezit protihráči v další hře sklouznutím. Trestání hry ve skluzu: červená karta je-li zasažen hráč, žlutá karta za skluz bez zásahu hráče

Autový kop:   Vykopávající hráč nesmí ani jednou nohou překročit autovou čáru dřív než se míč dostane do hřiště. Soupeřovi hráči jsou vzdáleni alespoň 5 metrů. Rozehrávka do 4 sekund.

Hra Brankáře:   Výhoz, boxování i za půlku hřiště, Nelze po malé domů hrát rukama. Smí chytat jen ve vymezeném prostoru což je házenkářský polokruh. Smí rozehrávat jen výhozem, rozehrává rychle, do 5 sekund

Pokutový rozstřel: los určí tým, který začíná zahrávat pokutové kopy